Strona główna  Poniedziałek, 14 Październik 2019 13:32
Nawigacja
Aktualności
Czym jest Związek
Dlaczego Solidarność
Władze
Delegaci
Nasz Statut

Galeria
Polecamy
Humor

Kontakt
Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy TAURON CIEPŁO S.A.
Wiadomości dla Gości strony

W lutym ruszyły rozmowy mające na celu ujednolicenie Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy w Tauron Ciepło S.A. NSZZ Solidarność przygotowała projekt ujednoliconego ZUZP i wezwała pracodawcę do rozpoczęcia rozmów. Podpisane zostało porozumienie z pozostałymi organizacjami związkowymi działającymi w Tauron Ciepło, w którym oficjalnie zaakceptowano projekt Solidarności jako projekt całej strony społecznej. Teraz ruch jest po stronie pracodawcy. W spółce obowiązują jeszcze porozumienia socjalne lub układy zbiorowe z czasów, kiedy były one odrębnymi przedsiębiorstwami, niemniej obowiązują one czasowo. Np. już w kwietniu kończy się się termin obowiązywania układu zbiorowego EC Nowa. Solidarność zaproponowała pracodawcy podpisanie porozumienia, w którym zobowiązałby się respektować zapisy dotyczące wynagradzania pracowników byłego zakładu EC Nowa do czasu wypracowania i podpisania nowego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Jednak do tej pory pracodawca nie odpowiedział na tą propozycję.
Mobbing
Wiadomości dla Gości strony

Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" skierowała pismo do Państwowej Inspekcji Pracy w sprawie przeprowadzenia badania w zakresie czy w naszym zakładzie występuje zjawisko mobbingu. Pełna treść dokumentu poniżej.

PONIŻEJ STANOWISKO PREZESA TAURON POLSKA ENERGIA W POWYŻSZEJ SPRAWIE

Dodatek stażowy
Wiadomości dla Gości strony

W dniu 17.08.2012 r. nasz Związek wystosował do Zarządu TAURON Ciepło S.A. pismo w sprawie niewłaściwego przeliczenia stawek płac zasadniczych pracowników byłego PEC w Dąbrowie Górniczej S.A. w związku z likwidacją z dniem 01 stycznia 2012 roku dodatków stażowych. Pełna treść dokumentu poniżej.
CDO24
Wiadomości dla Gości strony


CDO24

Czy Ty i Twoja Rodzina jesteście przygotowani na różne nieoczekiwane zdarzenia losowe? Czy wiesz, że ochrona prawna jest już w zasięgu Twojej ręki? Mamy dla Ciebie wyjątkowe rozwiązanie – Pakiet Ochrony Prawnej Premium – finansowany przez NSZZ „Solidarność” Tauron Ciepło, którego potwierdzeniem jest Karta CDO24. W chwili oddania w biurze związku deklaracji CDO24, otrzymasz Kartę CDO24, która uprawnia do korzystania z profesjonalnej ochrony prawnej. W różnych kłopotliwych sytuacjach możesz uzyskać dla siebie pomoc, a w szczególności:

  • masz dostęp do bezpłatnych porad prawnika poprzez infolinię

  • CDO24 w Twoim imieniu zgłosi szkodę ubezpieczycielowi lub sprawcy szkody

  • prawnicy CDO24 w Twoim interesie będą dochodzić odszkodowania

  • reprezentacja sądowa i pozasądowa przez prawnika

  • możesz korzystać pomocnych porad podczas zdarzenia, wystarczy zadzwonić do CDO24


Jak działa taka pomoc? Gdy tylko zajdzie taka konieczność, znajdziesz się w niespodziewanych okolicznościach i masz przy sobie Kartę CDO24 wystarczy zadzwonić na infolinię, aby uzyskać doraźną poradę oraz wskazówki co zrobić dalej. Gdy tylko biuro prawne CDO24 otrzyma wymagane dokumenty, to w Twoim imieniu nasi prawnicy pomogą skutecznie załatwić problem i uzyskać jak najwyższe odszkodowanie. Za każdym razem, gdy będziesz się z nami kontaktować wspólnie ustalimy dalsze postępowanie, tak aby uchronić Cię przed negatywnymi konsekwencjami szybkiego działania na własną rękę. Infolinia zapewnia stały kontakt z prawnikami, którzy w ciągu 24 godzin podejmują interwencję, a najpóźniej w ciągu czterech dni przygotowują pisma niezbędne do uzyskania odszkodowania.


Jako członek NSZZ „Solidarność” Tauron Ciepło możesz bez żadnych opłat wypełnić deklarację udziału oraz odebrać swoją kartę, opłatę abonamentową pokrywa w całości organizacja. W przypadku, gdy troszczysz się o swoich najbliższych za niewielką dopłatą 35 zł (rodzina/rok) można objąć roczną ochroną także współmałżonka, dzieci czy rodziców we wspólnym gospodarstwie domowym, maksymalnie 5 dodatkowych osób. Przez rok zapewniamy pomoc prawną w nieograniczonej liczbie spraw z zakresu objętego umową, które można zgłaszać już od pierwszego dnia obowiązywania ochrony prawnej.


Zakres naszej pomocy podzielony jest na sześć obszarów: zdarzeń komunikacyjnych, błędów w sztuce lekarskiej (medycznych), wypadku na skutek zaniedbań osób trzecich, wypadku w pracy oraz wypadku w rolnictwie. Pakiet Premium, jaki posiadać będą Związkowcy i ich rodziny, zapewnia ochronę we wszystkich tych obszarach.


Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące ochrony prawnej CDO24 i jej zakresu można uzyskać w siedzibie Związku lub dzwoniąc na infolinię podaną na karcie CDO24.
Akcje pracownicze
Wiadomości dla Gości strony

Poniżej umieszczamy pismo dotyczące akcji pracowniczych TAURON Ciepło S.A. przesłane przez Prezesa Zarządu TAURON Polska Energia S.A.
Porozumienie
Wiadomości dla Gości strony

W dniu 15 czerwca 2012 roku Związki Zawodowe działające w Tauron Ciepło w tym NSZZ „Solidarność”, podpisały porozumienie w sprawie określenia wysokości i zasad wypłaty Premii Partycypacyjnej za rok 2011 dla pracowników Tauron Ciepło.
Pierwsza część dotycząca realizacji przyjętych zasad wzrostu wynagrodzeń w roku 2012 (tzw. indywidualnego wzrostu wynagrodzeń) została podpisana 27 kwietnia 2012 roku i jest już zrealizowana. Dla przypomnienia umieszczamy treść porozumienia z kwietnia.
Chcemy przypomnieć, że ramowe porozumienie dla całej Grupy Tauron zostało podpisane w roku 2011 po pikiecie zorganizowanej przez Związki Zawodowe przed siedzibą Tauron Polska Energia. Kolejny raz okazało się, że w jedności siła.
Strona 7 z 7 << < 4 5 6 7
Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie