Strona główna  Czwartek, 23 Listopad 2017 13:47
Nawigacja
Aktualności
Czym jest Związek
Dlaczego Solidarność
Władze
Delegaci
Nasz Statut

Galeria
Polecamy
Humor

Kontakt
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 52
Nieaktywowany Użytkownik: 658
Najnowszy Użytkownik: pinki24
Informacja dla załogi
Wiadomości dla Gości strony

W dniu 14.05.2013 roku odbyło się spotkanie, na którym ustalono zapisy porozumienia w sprawie nie wypowiadania warunków pracy i płacy pracownikom byłej EC Nowa. Pragniemy przypomnieć, ze w kwietniu 2012 roku Tauron Ciepło przejęło zakład EC Nowa a pracownicy stali się pracownikami Tauron Ciepło na zasadach art. 23’. Po upływie roku Zarząd ustnie zobowiązał się nie wypowiadać warunków płacy i pracy dla tych pracowników pomimo, że miał takie prawo. Zobowiązanie to po wielu rozmowach i negocjacjach zostanie potwierdzone podpisanym porozumieniem gwarantującym to zobowiązanie do dnia 31.03.2014 roku.

Aktualnie trwają prace nad wypracowaniem nowego ZUZP, który będzie obejmował wszystkich pracowników Tauron Ciepło. Mamy nadzieję, że zapisy w nim zawarte ujednolicą i uproszczą zapisy dotychczas obowiązujących ZUZPów w spółce. To bardzo trudne zadanie z uwagi na różnorodność zapisów dotychczas obowiązujących.

NSZZ „Solidarność” wypracowała propozycję ZUZP i na początku roku wezwała zarówno pracodawcę jak i pozostałe związki zawodowe działające w firmie do rokowań. Wszystkie związki zawodowe po zapoznaniu się z tą propozycją utożsamiły się z tym projektem co za tym idzie przyjęły ten projekt jako wspólny.

Pracodawca rozpoczął rozmowy, które zostały jednak zawieszone do czasu spisania porozumienia w sprawie gwarancji nie wypowiadania warunków płacy i pracy dla pracowników byłej EC Nowa, o którym wcześniej wspominaliśmy. Rozmowy zostaną wznowione w momencie podpisania wypracowanego porozumienia.

W lutym NSZZ „Solidarność” wezwała pracodawcę do rozmów w temacie między innymi wzrostu wynagrodzeń pracowników w roku 2013. Niestety do dnia dzisiejszego pracodawca nie podjął rokowań tłumacząc się, że czeka na rezultaty prac Rady Społecznej, która wypracowuje porozumienie ramowe dotyczące wzrostu wynagrodzeń dla wszystkich spółek w Tauronie Polska Energia podobnie jak w latach w 2011-2012.
Strajk solidarnościowy w regionie
Wiadomości dla Gości strony


26 marca odbędzie się solidarnościowy strajk generalny w naszym regionie. Akcja zostanie przeprowadzona pomiędzy godziną 6.00 a 10.00. Taką decyzję podjął w czwartek Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy po fiasku rozmów z delegacją rządową. Jednocześnie MKPS zadeklarował gotowość zawieszenia akcji strajkowej, jeśli rząd wycofa się z niekorzystnych dla pracowników zmian w kodeksie pracy.
Podsumowanie akcji referendalnej w regionie
Wiadomości dla Gości strony

W referendum w sprawie solidarnościowego strajku generalnego w regionie wzięło udział 146 tysięcy 800 pracowników w blisko 600 zakładach. Za strajkiem opowiedziało się około 95 proc. głosujących - poinformował Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności podczas konferencji prasowej Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego podsumowującej wyniki akcji referendalnej. - Frekwencja w niektórych zakładach była bardzo wysoka, sięgała nawet 70, 80 proc. i na przykład w porównaniu z frekwencją z wyborach parlamentarnych była dużo wyższa. To pokazuje, że w tej chwili ludzie mają zdecydowanie większe zaufanie do organizacji społecznych, do związków zawodowych. Zdecydowanie bardziej interesuje ich to, co dzieje się w tej chwili i to, co może się dziać w niedalekiej przyszłości, niż to, o czym mówią politycy i celebryci - podkreślił Dominik Kolorz.

Przedstawiciele MKPS podziękowali pracownikom za liczny udział w referendum. - Wyraźnie widać, że na Śląsku pracownicy i ludzie powrócili do wspaniałej idei Solidarności. Cała akcja regionalna przeprowadzana jest pod hasłem „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” - przypomniał szef śląsko-dąbrowskiej „S”.

Członkowie komitetu podsumowali też przebieg rozmów w trójstronnych zespołach roboczych powołanych po styczniowym spotkaniu z delegacją rządową z wicepremierem i ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim na czele. 14 marca w Katowicach dojdzie do ponownego spotkania przedstawicieli rządu z MKPS i pracodawcami, aby podsumować wyniki tych pracy.

Więcej informacji na solidarnosckatowice.pl
Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy TAURON CIEPŁO S.A.
Wiadomości dla Gości strony

W lutym ruszyły rozmowy mające na celu ujednolicenie Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy w Tauron Ciepło S.A. NSZZ Solidarność przygotowała projekt ujednoliconego ZUZP i wezwała pracodawcę do rozpoczęcia rozmów. Podpisane zostało porozumienie z pozostałymi organizacjami związkowymi działającymi w Tauron Ciepło, w którym oficjalnie zaakceptowano projekt Solidarności jako projekt całej strony społecznej. Teraz ruch jest po stronie pracodawcy. W spółce obowiązują jeszcze porozumienia socjalne lub układy zbiorowe z czasów, kiedy były one odrębnymi przedsiębiorstwami, niemniej obowiązują one czasowo. Np. już w kwietniu kończy się się termin obowiązywania układu zbiorowego EC Nowa. Solidarność zaproponowała pracodawcy podpisanie porozumienia, w którym zobowiązałby się respektować zapisy dotyczące wynagradzania pracowników byłego zakładu EC Nowa do czasu wypracowania i podpisania nowego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Jednak do tej pory pracodawca nie odpowiedział na tą propozycję.
Mobbing
Wiadomości dla Gości strony

Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" skierowała pismo do Państwowej Inspekcji Pracy w sprawie przeprowadzenia badania w zakresie czy w naszym zakładzie występuje zjawisko mobbingu. Pełna treść dokumentu poniżej.

PONIŻEJ STANOWISKO PREZESA TAURON POLSKA ENERGIA W POWYŻSZEJ SPRAWIE

Dodatek stażowy
Wiadomości dla Gości strony

W dniu 17.08.2012 r. nasz Związek wystosował do Zarządu TAURON Ciepło S.A. pismo w sprawie niewłaściwego przeliczenia stawek płac zasadniczych pracowników byłego PEC w Dąbrowie Górniczej S.A. w związku z likwidacją z dniem 01 stycznia 2012 roku dodatków stażowych. Pełna treść dokumentu poniżej.
CDO24
Wiadomości dla Gości strony


CDO24

Czy Ty i Twoja Rodzina jesteście przygotowani na różne nieoczekiwane zdarzenia losowe? Czy wiesz, że ochrona prawna jest już w zasięgu Twojej ręki? Mamy dla Ciebie wyjątkowe rozwiązanie – Pakiet Ochrony Prawnej Premium – finansowany przez NSZZ „Solidarność” Tauron Ciepło, którego potwierdzeniem jest Karta CDO24. W chwili oddania w biurze związku deklaracji CDO24, otrzymasz Kartę CDO24, która uprawnia do korzystania z profesjonalnej ochrony prawnej. W różnych kłopotliwych sytuacjach możesz uzyskać dla siebie pomoc, a w szczególności:

  • masz dostęp do bezpłatnych porad prawnika poprzez infolinię

  • CDO24 w Twoim imieniu zgłosi szkodę ubezpieczycielowi lub sprawcy szkody

  • prawnicy CDO24 w Twoim interesie będą dochodzić odszkodowania

  • reprezentacja sądowa i pozasądowa przez prawnika

  • możesz korzystać pomocnych porad podczas zdarzenia, wystarczy zadzwonić do CDO24


Jak działa taka pomoc? Gdy tylko zajdzie taka konieczność, znajdziesz się w niespodziewanych okolicznościach i masz przy sobie Kartę CDO24 wystarczy zadzwonić na infolinię, aby uzyskać doraźną poradę oraz wskazówki co zrobić dalej. Gdy tylko biuro prawne CDO24 otrzyma wymagane dokumenty, to w Twoim imieniu nasi prawnicy pomogą skutecznie załatwić problem i uzyskać jak najwyższe odszkodowanie. Za każdym razem, gdy będziesz się z nami kontaktować wspólnie ustalimy dalsze postępowanie, tak aby uchronić Cię przed negatywnymi konsekwencjami szybkiego działania na własną rękę. Infolinia zapewnia stały kontakt z prawnikami, którzy w ciągu 24 godzin podejmują interwencję, a najpóźniej w ciągu czterech dni przygotowują pisma niezbędne do uzyskania odszkodowania.


Jako członek NSZZ „Solidarność” Tauron Ciepło możesz bez żadnych opłat wypełnić deklarację udziału oraz odebrać swoją kartę, opłatę abonamentową pokrywa w całości organizacja. W przypadku, gdy troszczysz się o swoich najbliższych za niewielką dopłatą 35 zł (rodzina/rok) można objąć roczną ochroną także współmałżonka, dzieci czy rodziców we wspólnym gospodarstwie domowym, maksymalnie 5 dodatkowych osób. Przez rok zapewniamy pomoc prawną w nieograniczonej liczbie spraw z zakresu objętego umową, które można zgłaszać już od pierwszego dnia obowiązywania ochrony prawnej.


Zakres naszej pomocy podzielony jest na sześć obszarów: zdarzeń komunikacyjnych, błędów w sztuce lekarskiej (medycznych), wypadku na skutek zaniedbań osób trzecich, wypadku w pracy oraz wypadku w rolnictwie. Pakiet Premium, jaki posiadać będą Związkowcy i ich rodziny, zapewnia ochronę we wszystkich tych obszarach.


Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące ochrony prawnej CDO24 i jej zakresu można uzyskać w siedzibie Związku lub dzwoniąc na infolinię podaną na karcie CDO24.
Akcje pracownicze
Wiadomości dla Gości strony

Poniżej umieszczamy pismo dotyczące akcji pracowniczych TAURON Ciepło S.A. przesłane przez Prezesa Zarządu TAURON Polska Energia S.A.
Porozumienie
Wiadomości dla Gości strony

W dniu 15 czerwca 2012 roku Związki Zawodowe działające w Tauron Ciepło w tym NSZZ „Solidarność”, podpisały porozumienie w sprawie określenia wysokości i zasad wypłaty Premii Partycypacyjnej za rok 2011 dla pracowników Tauron Ciepło.
Pierwsza część dotycząca realizacji przyjętych zasad wzrostu wynagrodzeń w roku 2012 (tzw. indywidualnego wzrostu wynagrodzeń) została podpisana 27 kwietnia 2012 roku i jest już zrealizowana. Dla przypomnienia umieszczamy treść porozumienia z kwietnia.
Chcemy przypomnieć, że ramowe porozumienie dla całej Grupy Tauron zostało podpisane w roku 2011 po pikiecie zorganizowanej przez Związki Zawodowe przed siedzibą Tauron Polska Energia. Kolejny raz okazało się, że w jedności siła.
Strona 6 z 6 << < 3 4 5 6
Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie