Strona główna  Sobota, 22 Lipiec 2017 08:40

Zarejestrowanych użytkowników: 52
Najnowszy Użytkownik: pinki24
Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy TAURON CIEPŁO S.A.

W lutym ruszyły rozmowy mające na celu ujednolicenie Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy w Tauron Ciepło S.A. NSZZ Solidarność przygotowała projekt ujednoliconego ZUZP i wezwała pracodawcę do rozpoczęcia rozmów. Podpisane zostało porozumienie z pozostałymi organizacjami związkowymi działającymi w Tauron Ciepło, w którym oficjalnie zaakceptowano projekt Solidarności jako projekt całej strony społecznej. Teraz ruch jest po stronie pracodawcy. W spółce obowiązują jeszcze porozumienia socjalne lub układy zbiorowe z czasów, kiedy były one odrębnymi przedsiębiorstwami, niemniej obowiązują one czasowo. Np. już w kwietniu kończy się się termin obowiązywania układu zbiorowego EC Nowa. Solidarność zaproponowała pracodawcy podpisanie porozumienia, w którym zobowiązałby się respektować zapisy dotyczące wynagradzania pracowników byłego zakładu EC Nowa do czasu wypracowania i podpisania nowego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Jednak do tej pory pracodawca nie odpowiedział na tą propozycję.
Mobbing

Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" skierowała pismo do Państwowej Inspekcji Pracy w sprawie przeprowadzenia badania w zakresie czy w naszym zakładzie występuje zjawisko mobbingu. Pełna treść dokumentu poniżej.

PONIŻEJ STANOWISKO PREZESA TAURON POLSKA ENERGIA W POWYŻSZEJ SPRAWIE

Dodatek stażowy

W dniu 17.08.2012 r. nasz Związek wystosował do Zarządu TAURON Ciepło S.A. pismo w sprawie niewłaściwego przeliczenia stawek płac zasadniczych pracowników byłego PEC w Dąbrowie Górniczej S.A. w związku z likwidacją z dniem 01 stycznia 2012 roku dodatków stażowych. Pełna treść dokumentu poniżej.
CDO24

CDO24

Czy Ty i Twoja Rodzina jesteście przygotowani na różne nieoczekiwane zdarzenia losowe? Czy wiesz, że ochrona prawna jest już w zasięgu Twojej ręki? Mamy dla Ciebie wyjątkowe rozwiązanie – Pakiet Ochrony Prawnej Premium – finansowany przez NSZZ „Solidarność” Tauron Ciepło, którego potwierdzeniem jest Karta CDO24. W chwili oddania w biurze związku deklaracji CDO24, otrzymasz Kartę CDO24, która uprawnia do korzystania z profesjonalnej ochrony prawnej. W różnych kłopotliwych sytuacjach możesz uzyskać dla siebie pomoc, a w szczególności:

• masz dostęp do bezpłatnych porad prawnika poprzez infolinię

• CDO24 w Twoim imieniu zgłosi szkodę ubezpieczycielowi lub sprawcy szkody

• prawnicy CDO24 w Twoim interesie będą dochodzić odszkodowania

• reprezentacja sądowa i pozasądowa przez prawnika

• możesz korzystać pomocnych porad podczas zdarzenia, wystarczy zadzwonić do CDO24

Jak działa taka pomoc? Gdy tylko zajdzie taka konieczność, znajdziesz się w niespodziewanych okolicznościach i masz przy sobie Kartę CDO24 wystarczy zadzwonić na infolinię, aby uzyskać doraźną poradę oraz wskazówki co zrobić dalej. Gdy tylko biuro prawne CDO24 otrzyma wymagane dokumenty, to w Twoim imieniu nasi prawnicy pomogą skutecznie załatwić problem i uzyskać jak najwyższe odszkodowanie. Za każdym razem, gdy będziesz się z nami kontaktować wspólnie ustalimy dalsze postępowanie, tak aby uchronić Cię przed negatywnymi konsekwencjami szybkiego działania na własną rękę. Infolinia zapewnia stały kontakt z prawnikami, którzy w ciągu 24 godzin podejmują interwencję, a najpóźniej w ciągu czterech dni przygotowują pisma niezbędne do uzyskania odszkodowania.

Jako członek NSZZ „Solidarność” Tauron Ciepło możesz bez żadnych opłat wypełnić deklarację udziału oraz odebrać swoją kartę, opłatę abonamentową pokrywa w całości organizacja. W przypadku, gdy troszczysz się o swoich najbliższych za niewielką dopłatą 35 zł (rodzina/rok) można objąć roczną ochroną także współmałżonka, dzieci czy rodziców we wspólnym gospodarstwie domowym, maksymalnie 5 dodatkowych osób. Przez rok zapewniamy pomoc prawną w nieograniczonej liczbie spraw z zakresu objętego umową, które można zgłaszać już od pierwszego dnia obowiązywania ochrony prawnej.

Zakres naszej pomocy podzielony jest na sześć obszarów: zdarzeń komunikacyjnych, błędów w sztuce lekarskiej (medycznych), wypadku na skutek zaniedbań osób trzecich, wypadku w pracy oraz wypadku w rolnictwie. Pakiet Premium, jaki posiadać będą Związkowcy i ich rodziny, zapewnia ochronę we wszystkich tych obszarach.

Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące ochrony prawnej CDO24 i jej zakresu można uzyskać w siedzibie Związku lub dzwoniąc na infolinię podaną na karcie CDO24.
Akcje pracownicze

Poniżej umieszczamy pismo dotyczące akcji pracowniczych TAURON Ciepło S.A. przesłane przez Prezesa Zarządu TAURON Polska Energia S.A.
Porozumienie

W dniu 15 czerwca 2012 roku Związki Zawodowe działające w Tauron Ciepło w tym NSZZ „Solidarność”, podpisały porozumienie w sprawie określenia wysokości i zasad wypłaty Premii Partycypacyjnej za rok 2011 dla pracowników Tauron Ciepło.
Pierwsza część dotycząca realizacji przyjętych zasad wzrostu wynagrodzeń w roku 2012 (tzw. indywidualnego wzrostu wynagrodzeń) została podpisana 27 kwietnia 2012 roku i jest już zrealizowana. Dla przypomnienia umieszczamy treść porozumienia z kwietnia.
Chcemy przypomnieć, że ramowe porozumienie dla całej Grupy Tauron zostało podpisane w roku 2011 po pikiecie zorganizowanej przez Związki Zawodowe przed siedzibą Tauron Polska Energia. Kolejny raz okazało się, że w jedności siła.
Strona 6 z 6 << < 3 4 5 6