Strona główna  Poniedziałek, 14 Październik 2019 13:26
Nawigacja
Aktualności
Czym jest Związek
Dlaczego Solidarność
Władze
Delegaci
Nasz Statut

Galeria
Polecamy
Humor

Kontakt
Lepsze warunki dla pracowników
Wiadomości dla Gości strony

Solidarność i inne związki zawodowe działające w Tauron Ciepło uzgodniły z pracodawcą protokół dodatkowy do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Na jego mocy cześć premii motywacyjnej zostanie wliczona pracownikom do stawki zasadniczej.

Zgodnie dokumentem przyjętym 23 czerwca pracownikom Tauron Ciepło zostanie wliczona do płacy zasadniczej część premii motywacyjnej odpowiadająca od 2 do 8 proc. dotychczasowego wynagrodzenia zasadniczego. Kwota ta będzie zróżnicowana dla poszczególnych grup zawodowych. - To dobre rozwiązanie dla załogi. Premia to niepewny element wynagrodzenia. Pracodawca może ją pracownikowi dać, ale może też odebrać. Płaca zasadnicza jest stała i pracownik ma pewność, że co miesiąc dostanie tyle samo pieniędzy - tłumaczy Tadeusz Nowak, szef Solidarności w Tauron Ciepło.

Jak wskazuje przewodniczący, podczas negocjacji z pracodawcą związkowcy argumentowali, że w przypadku części stanowisk premia motywacyjna jest mało efektywnym narzędziem. - Niektórych zadań wykonywanych przez naszych pracowników nie da się w prosty sposób zmierzyć i ocenić. W takich przypadkach podjęcie decyzji, czy dany pracownik zasłużył na premię, czy też nie jest bardzo trudne – podkreśla Tadeusz Nowak.

Obecnie obowiązujący Zakładowy Układ Zbiorowy w Tauron Ciepło formalnie podpisano w grudniu 2015 roku po ponad dwóch latach negocjacji. Już wówczas przedstawiciele Solidarności wskazywali, że treść tego dokumentu nie są zadowalająca i będą się starali renegocjować niektóre zapisy ZUZP na bardziej korzystne dla pracowników. - Protokół dodatkowy dotyczący zasad premiowania to element tego typu działań – zaznacza przewodniczący „S” w Tauron Ciepło.

Poza włączeniem części premii motywacyjnej do płacy zasadniczej związkom zawodowym w TC udało się również zawrzeć z pracodawcą odrębne porozumienie dotyczące wprowadzenia w spółce dodatkowej premii. - Będzie ona przyznawana pracownikom przez dyrektorów lub kierowników poszczególnych jednostek organizacyjnych nie częściej niż raz na kwartał. Jednorazowa kwota premii dla danego pracownika będzie wynosić maksymalnie 1000 zł brutto – wyjaśnia Tadeusz Nowak.

Źródło artykułu: www.solidarnosckatowice.pl


Komentarze
Tolek dnia listopad 27 2017 20:02:07
Rozwiązanie testowane ale przynajmniej jakieś promujące tych co chcą czymś się wykazać. Premia na 120 % dawała w efekcie kilkadziesiąt złotych więcej co było rozwiązaniem nie motywującym.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie