Strona główna  Poniedziałek, 14 Październik 2019 13:37
Nawigacja
Aktualności
Czym jest Związek
Dlaczego Solidarność
Władze
Delegaci
Nasz Statut

Galeria
Polecamy
Humor

Kontakt
Premie w Tauron Ciepło
Wiadomości dla Gości strony

1000 zł brutto jednorazowej premii otrzymają wszyscy pracownicy Tauron Ciepło. O jej wypłatę wnioskowała Solidarność i pozostałe związki zawodowe.

Premia zostanie wypłacona do 13 stycznia. Jej wysokość będzie równa dla wszystkich pracowników. - W ubiegłym roku obchodziliśmy 50-lecie istnienia PEC Katowice, na bazie którego zbudowany został Tauron Ciepło. Zawnioskowaliśmy, aby z okazji tego jubileuszu wypłacić pracownikom premię, bo to oni przez lata budowali naszą firmę i dzięki nim ona istnieje – mówi Tadeusz Nowak przewodniczący Solidarności w Tauron Ciepło.

Jak dodaje przewodniczący, zarząd spółki uzasadniając zgodę na przyznanie premii stwierdził, że jest to również nagroda za zrealizowanie programu oszczędności, dzięki którym Tauron Ciepło osiągnął w zeszłym roku wynik lepszy od zakładanego w planie finansowym. - Cieszymy się z premii, ale co do tych oszczędności mamy pewne zastrzeżenia. Niespełna rok temu ograniczyliśmy liczbę członków zarządu spółki z trzech osób do dwóch. Mówiono nam wtedy, że to właśnie element nowego, oszczędnego model zarządzania i optymalizacji kosztów, więc skoro zarząd oszczędza na sobie, to pracownicy też muszą zacisnąć pasa. Tymczasem kilka dni temu zarząd ponownie poszerzono o nowego wiceprezesa – wskazuje Tadeusz Nowak.

Premia po 1000 zł dla wszystkich pracowników to kolejny w ostatnich tygodniach przykład skuteczności Solidarności z Tauron Ciepło W grudniu ubiegłego roku z inicjatywy NSZZ Solidarność wszystkie organizacje związkowe działające w spółce wystąpiły o wypłatę pracownikom premii na Święta Bożego Narodzenia. W efekcie dzień przed Wigilią na konta pracowników wpłynął bonus w wysokości 300 zł brutto.

Z kolei 9 stycznia tego roku związki zawodowe działające w Tauron Ciepło wystąpiły do zarządu spółki o renegocjację Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy w spółce. Został on podpisany we wrześniu 2015 roku po ponad dwóch latach negocjacji. - Zdecydowaliśmy się wówczas na podpisanie tego dokumentu ze względu na to, że wygasły układy zbiorowe funkcjonujące w poszczególnych zakładach wchodzących w skład Tauron Ciepło i wynikające z nich uprawnienia pracowników. Od początku zaznaczaliśmy jednak, że jest to dokument niedoskonały, wymagający dopracowania. Teraz nadszedł czas, aby doprecyzować lub zmienić niektóre jego zapisy – tłumaczy szef Solidarności w Tauron Ciepło.

Tauron Ciepło zatrudnia ponad 1600 osób. W skład spółki wchodzą dawne: PEC Katowice, EC Katowice, PEC Dąbrowa Górnicza, EC Tychy, EC Bielsko-Biała oraz EC Kamienna Góra.

Źródło artykułu: www.solidarnosckatowice.pl


Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie