Strona główna  Czwartek, 23 Listopad 2017 13:42

Zarejestrowanych użytkowników: 52
Najnowszy Użytkownik: pinki24
Premie w Tauron Ciepło

1000 zł brutto jednorazowej premii otrzymają wszyscy pracownicy Tauron Ciepło. O jej wypłatę wnioskowała Solidarność i pozostałe związki zawodowe.

Premia zostanie wypłacona do 13 stycznia. Jej wysokość będzie równa dla wszystkich pracowników. - W ubiegłym roku obchodziliśmy 50-lecie istnienia PEC Katowice, na bazie którego zbudowany został Tauron Ciepło. Zawnioskowaliśmy, aby z okazji tego jubileuszu wypłacić pracownikom premię, bo to oni przez lata budowali naszą firmę i dzięki nim ona istnieje – mówi Tadeusz Nowak przewodniczący Solidarności w Tauron Ciepło.

Jak dodaje przewodniczący, zarząd spółki uzasadniając zgodę na przyznanie premii stwierdził, że jest to również nagroda za zrealizowanie programu oszczędności, dzięki którym Tauron Ciepło osiągnął w zeszłym roku wynik lepszy od zakładanego w planie finansowym. - Cieszymy się z premii, ale co do tych oszczędności mamy pewne zastrzeżenia. Niespełna rok temu ograniczyliśmy liczbę członków zarządu spółki z trzech osób do dwóch. Mówiono nam wtedy, że to właśnie element nowego, oszczędnego model zarządzania i optymalizacji kosztów, więc skoro zarząd oszczędza na sobie, to pracownicy też muszą zacisnąć pasa. Tymczasem kilka dni temu zarząd ponownie poszerzono o nowego wiceprezesa – wskazuje Tadeusz Nowak.

Premia po 1000 zł dla wszystkich pracowników to kolejny w ostatnich tygodniach przykład skuteczności Solidarności z Tauron Ciepło W grudniu ubiegłego roku z inicjatywy NSZZ Solidarność wszystkie organizacje związkowe działające w spółce wystąpiły o wypłatę pracownikom premii na Święta Bożego Narodzenia. W efekcie dzień przed Wigilią na konta pracowników wpłynął bonus w wysokości 300 zł brutto.

Z kolei 9 stycznia tego roku związki zawodowe działające w Tauron Ciepło wystąpiły do zarządu spółki o renegocjację Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy w spółce. Został on podpisany we wrześniu 2015 roku po ponad dwóch latach negocjacji. - Zdecydowaliśmy się wówczas na podpisanie tego dokumentu ze względu na to, że wygasły układy zbiorowe funkcjonujące w poszczególnych zakładach wchodzących w skład Tauron Ciepło i wynikające z nich uprawnienia pracowników. Od początku zaznaczaliśmy jednak, że jest to dokument niedoskonały, wymagający dopracowania. Teraz nadszedł czas, aby doprecyzować lub zmienić niektóre jego zapisy – tłumaczy szef Solidarności w Tauron Ciepło.

Tauron Ciepło zatrudnia ponad 1600 osób. W skład spółki wchodzą dawne: PEC Katowice, EC Katowice, PEC Dąbrowa Górnicza, EC Tychy, EC Bielsko-Biała oraz EC Kamienna Góra.

Źródło artykułu: www.solidarnosckatowice.pl