Strona główna  Poniedziałek, 14 Październik 2019 13:26
Nawigacja
Aktualności
Czym jest Związek
Dlaczego Solidarność
Władze
Delegaci
Nasz Statut

Galeria
Polecamy
Humor

Kontakt
Sprawa przekształceń w Tauronie Ciepło może trafić do sądu
Wiadomości dla Gości strony

Do 30 stycznia do sądu trafi zaskarżenie uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Tauron Ciepło S.A., dotyczącej przejęcia spółki przez Enpower Service i przekształceniu jej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością - zapowiedział Piotr Wujec, pełnomocnik drobnych akcjonariuszy spółki - byłych i obecnych pracowników zakładów wchodzących w skład TC S.A.
Według Wujca w tej sprawie zostały naruszone przepisy prawa handlowego. Chodzi m. in. o dyskryminację drobnych akcjonariuszy oraz postępowanie noszące znamiona działania na szkodę spółki. o zasadnicze kwestie, które zostaną sformułowane i szczegółowo opisane w dokumencie zaskarżającym uchwałę.

Przekształcenia w Tauron Ciepło wzbudziły też protest związków zawodowych działających w spółce. Związkowcy domagali się, aby przed przekształceniem zostało zawarte tzw. porozumienie transferowe gwarantujące pracownikom, zachowanie dotychczasowych uprawnień wynikających z zakładowych układów zbiorowych pracy. - Przedstawiliśmy projekt takiego porozumienia, prowadziliśmy już rozmowy na temat tego dokumentu, ale wciąż nie udało się go podpisać. Tymczasem najpierw 31 grudnia została podjęta uchwała o przejęciu spółki, tez, 9 stycznia formalnie zakończyło się NWZA , tymczasem porozumienia jak nie było, tak nie ma, co wzbudza coraz większy niepokój załogi - mówi Justyna Latos, przewodnicząca Solidarności w spółce. - Projekt porozumienia transferowego nie zawiera żadnych wygórowanych żądań. Dokument sprowadza się właściwe od jednej kwestii, chcemy gwarancji, aby do czasu wynegocjowania i podpisania nowego układu zbiorowego w przekształconej spółce, obowiązywały dotychczasowe układy zbiorowe, które funkcjonowały w Tauron Ciepło S.A. Co zresztą wielokrotnie obiecywał prezes podczas spotkań z załogą - podkreśla przewodnicząca.
- Prezes zapewniał przedstawicieli strony społecznej, że takie porozumienie zostanie podpisane jeszcze przed formalnym przejęciem spółki i przekształceniem w nowy podmiot, ale ta zapowiedź wciąż pozostaje w sferze obietnic. To zaczyna potwierdzać nasz obawy, że jednym z celów przekształcenia było doprowadzenie do sytuacji, w której można będzie pozbawić pracowników ich dotychczasowych uprawnień i zmienić warunki pracy i płacy - dodaje Andrzej Janowski, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w Tauron Ciepło.

31 grudnia NWZA podjęło uchwałę o przejęciu spółki Tauron Ciepło przez spółkę Enpower Service sp. z o.o. Po tym przejęciu powstaje obecnie połączony podmiot o nazwie Tauron Ciepło sp. z o.o.

Źródło: http://www.cire.pl
Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie