Strona główna  Poniedziałek, 17 Grudzień 2018 04:52

Informacja dla załogi

W dniu 14.05.2013 roku odbyło się spotkanie, na którym ustalono zapisy porozumienia w sprawie nie wypowiadania warunków pracy i płacy pracownikom byłej EC Nowa. Pragniemy przypomnieć, ze w kwietniu 2012 roku Tauron Ciepło przejęło zakład EC Nowa a pracownicy stali się pracownikami Tauron Ciepło na zasadach art. 23’. Po upływie roku Zarząd ustnie zobowiązał się nie wypowiadać warunków płacy i pracy dla tych pracowników pomimo, że miał takie prawo. Zobowiązanie to po wielu rozmowach i negocjacjach zostanie potwierdzone podpisanym porozumieniem gwarantującym to zobowiązanie do dnia 31.03.2014 roku.

Aktualnie trwają prace nad wypracowaniem nowego ZUZP, który będzie obejmował wszystkich pracowników Tauron Ciepło. Mamy nadzieję, że zapisy w nim zawarte ujednolicą i uproszczą zapisy dotychczas obowiązujących ZUZPów w spółce. To bardzo trudne zadanie z uwagi na różnorodność zapisów dotychczas obowiązujących.

NSZZ „Solidarność” wypracowała propozycję ZUZP i na początku roku wezwała zarówno pracodawcę jak i pozostałe związki zawodowe działające w firmie do rokowań. Wszystkie związki zawodowe po zapoznaniu się z tą propozycją utożsamiły się z tym projektem co za tym idzie przyjęły ten projekt jako wspólny.

Pracodawca rozpoczął rozmowy, które zostały jednak zawieszone do czasu spisania porozumienia w sprawie gwarancji nie wypowiadania warunków płacy i pracy dla pracowników byłej EC Nowa, o którym wcześniej wspominaliśmy. Rozmowy zostaną wznowione w momencie podpisania wypracowanego porozumienia.

W lutym NSZZ „Solidarność” wezwała pracodawcę do rozmów w temacie między innymi wzrostu wynagrodzeń pracowników w roku 2013. Niestety do dnia dzisiejszego pracodawca nie podjął rokowań tłumacząc się, że czeka na rezultaty prac Rady Społecznej, która wypracowuje porozumienie ramowe dotyczące wzrostu wynagrodzeń dla wszystkich spółek w Tauronie Polska Energia podobnie jak w latach w 2011-2012.