Strona główna  Poniedziałek, 17 Grudzień 2018 04:55

Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy TAURON CIEPŁO S.A.

W lutym ruszyły rozmowy mające na celu ujednolicenie Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy w Tauron Ciepło S.A. NSZZ Solidarność przygotowała projekt ujednoliconego ZUZP i wezwała pracodawcę do rozpoczęcia rozmów. Podpisane zostało porozumienie z pozostałymi organizacjami związkowymi działającymi w Tauron Ciepło, w którym oficjalnie zaakceptowano projekt Solidarności jako projekt całej strony społecznej. Teraz ruch jest po stronie pracodawcy. W spółce obowiązują jeszcze porozumienia socjalne lub układy zbiorowe z czasów, kiedy były one odrębnymi przedsiębiorstwami, niemniej obowiązują one czasowo. Np. już w kwietniu kończy się się termin obowiązywania układu zbiorowego EC Nowa. Solidarność zaproponowała pracodawcy podpisanie porozumienia, w którym zobowiązałby się respektować zapisy dotyczące wynagradzania pracowników byłego zakładu EC Nowa do czasu wypracowania i podpisania nowego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Jednak do tej pory pracodawca nie odpowiedział na tą propozycję.