Strona główna  Poniedziałek, 21 Styczeń 2019 15:41
Nawigacja
Aktualności
WYBORY 2018
Czym jest Związek
Dlaczego Solidarność
Władze
Delegaci
Nasz Statut

Galeria
Polecamy
Humor

Kontakt
Witamy
Witamy na stronie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" Tauron Ciepło.

Możesz tutaj znaleźć informacje o tym czym zajmuje się Związek, jaki jest jego cel oraz kto reprezentuje Związkowców przed pracodawcą. Znajdziesz także Statut NSZZ "Solidarność", którego treść reguluje działanie Związku. W Galerii znajdują się zdjęcia z życia naszego Związku.

W zakładce Aktualności pojawiają się informacje dostępne zarówno dla wszystkich odwiedzających Stronę jak również dostępne po zalogowaniu dla zarejestrowanych Użytkowników.

Zapraszamy do korzystania ze Strony.kliknij ---> NOWE WŁADZE ZWIĄZKU <--- kliknijZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ NA FACEBOOKU
Strona na FB
ORAZ DO POLUBIENIA TEJ STRONYUWAGA!!!
W związku z ograniczeniami w firmowej sieci TAURON Ciepło część treści podczas przeglądania strony w pracy może być niedostępna
ENERGYLANDIA 2018
Wiadomości dla Gości strony

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze oferuje członkom Solidarności wejściówki w promocyjnych cenach: 44 zł dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat oraz 89 zł dla wszystkich powyżej 12. roku życia i dla dorosłych.
Bilety będzie można zamawiać do wtorku 17 kwietnia, a odbierać w czwartek 19 kwietnia. Później wyznaczone zostaną kolejne terminy.
Bilety będą ważne do końca sezonu, czyli do końca października.
Zamówienia należy składać na adres: Tadeusz.Nowak@tauron-cieplo.pl
Płatność gotówką w momencie odbioru wejściówek.

UWAGA!
22 czerwca nastąpi zmiana cen biletów do Parku Rozrywki Energylandia. Będą one o około 10 zł droższe, niemniej jednak bilety zamówione przed tym terminem będą obowiązywały w starej cenie.INFORMACJA
Wiadomości dla Gości strony

Informujemy, że w dniu 21.02.2018r. w wyniku przeprowadzonych wcześniej wyborów do Komisji Podzakładowej Organizacji j Związkowej oraz Komisji Rewizyjnej Podzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” Elektrociepłownia Katowice ukonstytuował się ich skład w kadencji 2018-2022.

Składy komisji przedstawiają się następująco:

1. Komisja Podzakładowa:

• Przewodniczący - kol. Marek Wilaszek
• V-ce Przewodniczący - kol. Tomasz Staroń
• Skarbnik - kol. Rafał Leśniak
• Sekretarz - kol. Aleksandra Gała
• Członek - kol. Czesław Korbik

2. Komisja Rewizyjna:

• Przewodniczący- kol. Rafał Pisarek
• Członek - kol. Wojciech Budzyń
• Członek - kol. Ryszard Różalski
Gala X edycji konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom
Wiadomości dla Gości strony


26 lutego w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczysta gala wręczenia certyfikatów "Pracodawca Przyjazny Pracownikom". Jednym z laureatów tego konkursu organizowanego przez NSZZ "Solidarność" pod patronatem Andrzeja Dudy, Prezydenta RP została nasza Spółka. Nagrodę odebrał Prezes Zarządu Jacek Uhryn.
Poniżej odnośnik do galerii zdjęć upamiętniającej to wydarzenie oraz film z wręczenia nagród.


GALERIA


FILM
Związkowiec roku 2017
Wiadomości dla Gości strony

INFORMACJA
Wiadomości dla Gości strony

Dnia 20.12.2017r. odbyło się Walne Zebranie Delegatów Podzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” PEC Dabrowa Górnicza.

W wyniku przeprowadzonych wyborów w skład Komisji Podzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” PEC Dabrowa Górnicza w kadencji 2018-2022 wchodzą następujące osoby:

Paweł Borowski – Przewodniczący
Krzysztof Dudała
Marian Kiśluk
Zbigniew Okrajni
Serwicki Adam
Szymusiński Jerzy
Zbigniew Woszczek

Skład Komisji Rewizyjnej POZ DG:

Dariusz Parzych – Przewodniczący
Leszek Durka
Mieczysław Warchoł

Delegatami zostali:

Paweł Borowski
Krzysztof Dudała
Marian Kiśluk
Zbigniew Okrajni
Serwicki Adam
Szymusiński Jerzy
Norbert Mazela
Dariusz Parzych
Leszek Durka
Mieczysław Warchoł
INFORMACJA
Wiadomości dla Gości strony

Dnia 22.01.2018r. w siedzibie Zakładu Wytwarzania Bielsko-Biała odbyło się Walne Zebranie Delegatów Podzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” ZW Bielsko-Biała .

W wyniku przeprowadzonych wyborów w skład Komisji Podzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” ZW BB w kadencji 2018-2022 następujące osobny:

Jarosław Klajman – Przewodniczący
Rafał Orawczak – z-ca Przewodniczącego
Jerzy Żyrek – Sekretarz
Edyta Wala – Skarbnik
Adam Kozik – Członek
Mirosław Mrożek – Członek

W skład Komisji Rewizyjnej wchodzą:

Krzysztof Matyszkiewicz – Przewodniczący
Teresa Jędra – Członek
Marian Podosek – Członek
Sebastian Batelt – Członek
Szymon Włoch – Członek
INFORMACJA
Wiadomości dla Gości strony

Dnia 26.01.2018r. w siedzibie Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” odbyło się Walne Zebranie Delegatów Podzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” PEC Katowice.
W wyniku przeprowadzonych wyborów w skład Komisji Podzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” PEC Katowice w kadencji 2018-2022 następujące osoby:

Tadeusz Nowak – Przewodniczący
Justyna Latos – z-ca Przewodniczącego
Waldemar Wiewiór – z-ca Przewodniczącego
Józef Polakiewicz - z-ca Przewodniczącego
Adam Rutkowski - z-ca Przewodniczącego
Halina Gruchała – Sekretarz
Grażyna Węglińska – Skarbnik
Danuta Kawalska – Członek
Jarosław Nowak – Członek
Bogdan Olejnik – Członek
Bogdan Surlas – Członek
Rafał Pinda – Członek
Julian Wolan – Członek
Piotr Rugała – Członek
Jan Leszczyniak – Członek

W skład Komisji Rewizyjnej wchodzą:

Ewa Maicherczyk – Przewodnicząca
Małgorzata Bieńko – Sekretarz
Maciej Rudakowski – Członek
Henryk Szmajduch – Członek
Ireneusz Walter – Członek
PODZIĘKOWANIE za udział w pikiecie
Wiadomości dla Gości strony

WIEK EMERYTALNY-NASZE PRAWO-NASZ WYBÓR
PODZIĘKOWANIE
Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Tauron Ciepło
dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w
pikiecie pod hasłem „Wiek emerytalny-nasze prawo-nasz wybór” w Warszawie w dniu 16.09.2017r.
Dziękujemy również za udział w Pielgrzymce Ludzi Pracy na Jasnej GórzeZaproszenie Przewodniczącego Piotra Dudy do wzięcia udziału w 35 Pielgrzymce Ludzi pracy na Jasną Górę
Wiadomości dla Gości strony


List otwarty do członków NSZZ „Solidarność”
Wiadomości dla Gości strony

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Obecnie w Polsce trwa ogromne zawirowanie jeśli chodzi o zmiany w polskim sądownictwie. Politycy partii rządzących twierdzą, iż wprowadzają zmiany, aby przywrócić sądy społeczeństwu. Natomiast totalna opozycja i opozycja twierdzą wręcz odwrotnie, że nie jest to reforma, lecz zawłaszczenie sądów przez rządzących. W podobny sposób wypowiadają się sędziowie funkcyjni Sądu Najwyższego i niektórzy przedstawiciele samorządów sędziowskich. Pan Poseł Schetyna wręcz zagroził wszystkim, którzy pomagają wprowadzić te ustawy, że będą w przyszłości ponosili konsekwencje prawne, natomiast przedstawiciele samorządów sędziowskich twierdzą, iż niemal całe środowisko sędziowskie jest oburzone tymi ustawami.

My, jako obywatele Polski musimy zadać sobie pytanie jak jest naprawdę? Odpowiedź moim zdaniem przyjdzie niebawem po podpisaniu ustawy przez Pana Prezydenta. Jeśli jest prawdą, że zmierzamy do brunatnej dyktatury tak jak mówią niektórzy posłowie i politycy czeka nas ze strony sędziów gremialne składanie mandatów sędziowskich. Nikt bowiem z Polaków nie chce służyć dyktaturze komunistycznej ani narodowo-socjalistycznej, dlatego sądzę, iż to sędziowie rezygnując lub nie rezygnując z funkcji sędziowskich dadzą nam obywatelom jasną odpowiedź na pytanie: „Dyktatura, czy racjonalne zmiany?”. Sędziowie jako ludzie wykształceni znający prawo opowiedzą się za lub przeciw nowelizacji polskiego prawa dotyczącego sądownictwa składaniem dymisji lub pozostawieniem w zawodzie sędziowskim. Moim zdaniem tym samym zakończy się spór o polskie sądownictwo. Niech sędziowie w swojej większości podejmą decyzję a społeczeństwo będzie interweniować w zależności od tych decyzji. Jeśli mniej niż 50% obecnie czynnych zawodowo sędziów złoży dymisję, to my jako społeczeństwo powinniśmy przyjąć te rozwiązania zaproponowane przez partie rządzące. Jeśli większość sędziów złoży dymisję, to wtedy należy zastanowić się nad innym rozwiązaniem. Politykom Unii Europejskiej również proponuję wstrzemięźliwość w ocenie i decyzjach do czasu takiego rozstrzygnięcia.

Kazimierz Grajcarek
Przewodniczący
Rady Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki
NSZZ „Solidarność”Lepsze warunki dla pracowników
Wiadomości dla Gości strony

Solidarność i inne związki zawodowe działające w Tauron Ciepło uzgodniły z pracodawcą protokół dodatkowy do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Na jego mocy cześć premii motywacyjnej zostanie wliczona pracownikom do stawki zasadniczej.

Zgodnie dokumentem przyjętym 23 czerwca pracownikom Tauron Ciepło zostanie wliczona do płacy zasadniczej część premii motywacyjnej odpowiadająca od 2 do 8 proc. dotychczasowego wynagrodzenia zasadniczego. Kwota ta będzie zróżnicowana dla poszczególnych grup zawodowych. - To dobre rozwiązanie dla załogi. Premia to niepewny element wynagrodzenia. Pracodawca może ją pracownikowi dać, ale może też odebrać. Płaca zasadnicza jest stała i pracownik ma pewność, że co miesiąc dostanie tyle samo pieniędzy - tłumaczy Tadeusz Nowak, szef Solidarności w Tauron Ciepło.

Jak wskazuje przewodniczący, podczas negocjacji z pracodawcą związkowcy argumentowali, że w przypadku części stanowisk premia motywacyjna jest mało efektywnym narzędziem. - Niektórych zadań wykonywanych przez naszych pracowników nie da się w prosty sposób zmierzyć i ocenić. W takich przypadkach podjęcie decyzji, czy dany pracownik zasłużył na premię, czy też nie jest bardzo trudne – podkreśla Tadeusz Nowak.

Obecnie obowiązujący Zakładowy Układ Zbiorowy w Tauron Ciepło formalnie podpisano w grudniu 2015 roku po ponad dwóch latach negocjacji. Już wówczas przedstawiciele Solidarności wskazywali, że treść tego dokumentu nie są zadowalająca i będą się starali renegocjować niektóre zapisy ZUZP na bardziej korzystne dla pracowników. - Protokół dodatkowy dotyczący zasad premiowania to element tego typu działań – zaznacza przewodniczący „S” w Tauron Ciepło.

Poza włączeniem części premii motywacyjnej do płacy zasadniczej związkom zawodowym w TC udało się również zawrzeć z pracodawcą odrębne porozumienie dotyczące wprowadzenia w spółce dodatkowej premii. - Będzie ona przyznawana pracownikom przez dyrektorów lub kierowników poszczególnych jednostek organizacyjnych nie częściej niż raz na kwartał. Jednorazowa kwota premii dla danego pracownika będzie wynosić maksymalnie 1000 zł brutto – wyjaśnia Tadeusz Nowak.

Źródło artykułu: www.solidarnosckatowice.pl


Strona 1 z 7 1 2 3 4 > >>
Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie